دبیرستان پسرانه علوم پزشکی
کرمانشاهاسلایدشو

اطلاعیه برای پایه نهم

* قابل توجه کلیه اولیای پایه نهم *

ضمن عرض ادب وسلام با توجه به نزدیک شدن پایان مهلت برگزاری آزمونهای مشاوره ای، مقتضی است باتوجه به اهمیت هدایت تحصیلی  ومحاسبه نمرات آزمونها در انتخاب رشته؛ هرچه سریع تر نسبت به پیگیری اجرای آزمون های مشاوره ای دانش آموزان / توانایی و رغبت / اقدام و در پایان حتما تاکید نمایید گزینه ثبت نهایی را انتخاب نمایند. 

ضمنا فرم اولویت بندی نظرخواهی دانش آموزان که قبلا تکمیل نموده اند جهت ثبت در سایت همگام فعال شده ؛ لطف بفرمایید باهماهنگی وبراساس کلیپ پیوست تکمیل وگزارش فعالیت رابه دفتر مشاوره آموزشگاه اطلاع دهید.

 

برنامه امتحانی مرحله دوم

برنامه مستمر مرحله دوم دبیرستان پسرانه علوم پزشکی در سال تحصیلی 97 / 98

عادت به مطالعه را در دانش آموزان تقویت کنیم

در روزگار ما دیگر نیازی نیست بگوییم خواندن خوب است همه می دانند و باید بدانند که خواندن سودمند و لازم است. زمانی رسیده است که به جای شعار دادن دربارهِ خواندن باید به کارهای بنیادی دست بزنیم نیاز به خواندن را از کودکی به گونه ای بیاموزیم که در شمار عادت ها و جزئی از طبیعت بچه ها درآید.

برای تحقق عادت پسندیدهِ مطالعه معلمان باید روش صحیح مطالعه را مانند دروس دیگر به شاگردان بیاموزند و مسئولان مدرسه به شکل های مختلف باید علاقهِ خود به مطالعه کردن را نشان دهند مثلاً کتابهای مفید و جدید را به شاگردان معرفی نمایند و ارزش و اهمیت مطالعه و کاربرد آن در زندگی را از راههای گوناگون به شاگردان توضیح دهند.

معرفی و تهیه کتابهای جدید و نشریات مفید و مناسب و متنوع بطور مستمر در محیط آموزشی صورت گیرد و حتی الامکان در اختیار شاگردان قرار بگیرد.


ادامه مطلب...

نقش والدین در موفقیت تحصیلی فرزندان

ارتباط والدین با سایر اولیای مدرسه و مدیران و مسئولان و آگاهی آنها از وضعیت تحصیلی فرزند خود به دانش‌آموز اطمینان خاصی می‌دهد. همچنین این ارتباط باعث شناسایی بهتر نقاط قوت و فرصت‌های بهبود درسی او می‌شود و بر همین اساس یاری رساندن به او معنای بهتری پیدا می‌کند. این ارتباط نشان می‌دهد موفقیت دانش‌آموز چقدر برای والدین اهمیت دارد و این موضوع برای دانش‌آموز ایجاد تعهد می‌کند.

عوامل بسیاری در برقراری ارتباط مناسب بین فرزندان و والدین، والدین و اولیای مدرسه و به طور کلی هماهنگی و ارتباط بین خانه و مدرسه دخیل هستند. دلیل اصلی برقراری این ارتباط مناسب بین افراد خانواده و خانواده و اولیای مدرسه، آموزش و پرورش صحیح فرزند و درنهایت موفقیت تحصیلی اوست. پروفسور جویس استین از دانشگاه جان هاپکینز به نکاتی در این زمینه اشاره می‌کند:


ادامه مطلب...