دبیرستان پسرانه علوم پزشکی(متوسطه دوره اول) اداره کل آموزش و پرورش کرمانشاه

بهترین راهکار برای جلوگیری از کرونا

محققان و دانشمندان این روزها بعد از سه ماه از بروز ویروس کرونا اعلام کرده اند که این ویروس همانند ویروس آنفولانزا و سرماخوردگی می باشد اما دو مشخصه بزرگ دارد. اول اینکه کرونا مدت زمان بیشتری بر روی سطوح باقی می ماند و دوم اینکه افرادی که کرونا می گیرند شیاد تا حدود 14 روز علائمی نداشته باشند اما ناقل بیماری باشند. همین دو موضوع باعث شده مبارزه علیه این بیماری سخت تر شود.

ادامه مطلب-
قاسم جان بابایی معاون وزارت بهداشت در این خصوص می گوید: بیماری کرونا مانند همه بیماری‌های ویروسی که دوران حاد و اوج دارد به تدریج میزان سرایت پذیری آن کمتر می‌شود و در نهایت، ویروس بومی می‌شود که در سال‌های بعد، علائم آن کمتر خواهد بود همانگونه که هر سال بیماری آنفوآنزا وجود دارد.

درمان کرونا چگونه است؟

این مقام مسئول درباره درمان ویروس کرونا گفت: اصل درمان کروناویروس مانند همه بیماری‌های ویروسی، مراقبت در منزل و خود مراقبتی است و باید همان اصولی را که برای درمان سرماخوردگی انجام می‌دهیم مانند استراحت در منزل را رعایت کنیم.

جان بابایی با بیان اینکه ۸۰ درصد این بیماری ویروسی در منزل قابل مدیریت شدن است، افزود: استفاده از داروی مسکن در صورت داشتن درد، نوشیدن مایعات فراوان و تعویض لباس و شستشوی روزانه از مواردی است که باید رعایت شود.

وی افزود: به زودی گندزدایی برای تفرج گاه ها، سالن‌های ورزشی و رستوران‌ها هم از طریق ساختار بهداشتی حرفه‌ای و بهداشت محیط و با کمک نیرو‌های داوطلب آموزش دیده، انجام می‌شود.کارشناسان با کمک نیرو‌های داوطلب در ورودی و خروجی شهر‌ها مستقر می‌شوند و افراد بیمار را شناسایی و به آن‌ها کمک می‌کنند

واکسن کرونا چه زمانی تولید می شود؟

واکسن کرونا ویروس به مرحله تولید نرسیده اس و به گفته معاون وزیر بهداشت ممکن است واکسن کرونا سال دیگر در دسترس مردم قرار گیرد.

مهمترین راههای جلوگیری از کرونا

مرتب دست‌های خود را با استفاده از آب و صابون شستشو و یا با مواد ضدعفونی کننده الکلی ضدعفونی کنید.

هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال بگیرید و بلافاصله دستمال را دور انداخته و دست‌های خود را بشویید.

از تماس نزدیک با هر کسی که تب و سرفه دارد خودداری کنید.

اگر تب، سرفه یا هرگونه مشکلی در تنفس دارید، سریع به پزشک مراجعه کنید و سابقه سفر قبلی خود را به پزشک اطلاع دهید.

هنگام بازدید از بازار‌های زنده در مناطقی که در حال حاضر موارد ابتلا به کروناویروس گزارش شده است، از تماس مستقیم محافظت نشده با حیوانات زنده و سطوح در تماس با حیوانات خودداری کنید.

از مصرف محصولات حیوانی خام یا پخته نشده اجتناب کنید؛ گوشت خام، شیر یا اندام‌های حیوانی خام باید با احتیاط نگهداری شوند تا از تماس آن‌ها با غذا‌های پخته شده و آلودگی غذا جلوگیری شود.

لباس کرونا را منتقل می کند؟

دکتر مسعود مردانی درباره انتقال ویروس کرونا از طریق لباس گفت: لباس منبع چندان مهمی برای انتقال آلودگی ناشی از ویروس کرونا از یک بیمار به فرد دیگر نیست.
مردانی با بیان اینکه اکنون بسیاری از افراد بعد از هربار بیرون رفتن از منزل اقدام به شست و شوی لباس های خود می کنند، گفت: چنین اقدامی ضروری نیست اما بهترین کار برای فردی که از بیرون وارد منزل می شود قرار دادن لباس ها در کمد جلوی ورودی آپارتمان است که بعد از اینکار و شست و شوی دست های خود با آب و صابون می توانند لباس منزل را به تن کنند.

مهمترین نکته درباره کرونا این است که اگر مردم بتوانند دو هفته در منزل بمانند و بیرون از خانه نروند مطمئنا ویروس کرونا به شکل قابل توجهی کنترل می شود زیرا با این دو هفته ماندن در خانه ناقل بیماری که پنهان است دیگر انتقالی را رخ نمی دهد و از سوی دیگر افراد سالم نیز با ماندن در منزل دچار بیماری کرونا نمی شوند

مدارس و دانشگاه‌های کشور تا پایان سال تعطیل شد.

مدارس و دانشگاه‌های کشور تا پایان سال تعطیل شد.

 وزیر بهداشت در ارتباط زنده با شبکه خبر ضمن اعلام این مطلب گفت: از مردم استدعا دارم از این تعطیلی برای مسافرت استفاده نکنند.

جدیدترین توصیه WHO(سازمان بهداشت جهانی)برای پیشگیری از کرونا

1- ویروس کرونا از پوست سالم رد نمی شود و تا ده دقیقه روی پوست زنده است پس اگر دستکش ندارید نگران نباشید فقط نباید دست های خود را به بینی و دهان خود بزنید.
 ۲- ویروس کرونا در سطوح پارچه ای تا ۶-۱۲ ساعت
و فلزی ۱۲- ۲۰ساعت
و در سطح استیل تا ۲۰ روز! زنده است.

ادامه مطلب...

نمونه سؤالات پیام های آسمانی(هفتم ، هشتم ، نهم )

نمونه سؤالات پیام های آسمانی هفتم ، هشتم ، نهم
در یک فایل فشرده

http://uupload.ir/view/97xy_سؤالات_پیام_های_آسمان_هفتم،_هشتم،_(2).rar/


معرفی وبسایت های آموزش و آزمون رایگان

خیلی مهم


◀️ این پیام را بین دانش آموزان منتشر کنید.

الف)معرفی وبسایت های آموزش و آزمون رایگان ؛

۱. وبسایت www.driq.com
۲. وبسایت sanatisharif.ir
۳. وبسایت alaatv.com
توسط فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف اداره می شود. فیلم های آموزشی تمام درس های متوسطه  دوم در سایت آلا همرسانى شده و تمام فیلم های آموزشی در پایگاه آلا رایگان است.

ادامه مطلب...

فوری

تعطیلی ها تا پایان هفته جاری  ادامه میابد .

جدول زمانی پخش زنده دروس روز سه شنبه 13اسفندماه 98


ساعت 08:00 ریاضی پایه ۹


ساعت 08:30 درس زبان انگلیسی ۸ پایه هشتم


ساعت 09:00 ریاضی ۹ پایه نهم


ساعت 10:50 درس فارسی ششم

جدول زمانی پخش زنده دروس روز دوشنبه 12اسفندماه98ادامه مطلب...

دانلود کلاس های درسی از سایت شبکه هفت سیما

فراهم شدن امکان دانلود کلاس های درسی از سایت شبکه هفت سیمادانش آموزان ازاین پس می توانند کلاس های دروس تحصیلی که از شبکه آموزش سیما پخش می شود با اختلاف چند ساعت از سایت این شبکه دانلود کنند.

ادامه مطلب...

ثبت نام سمپاددفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در فرآیند سنجش و آزمون ورودی از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی تکمیل ظرفیت پایه دهم از روز شنبه 26/11/98 تا روز شنبه 03/12/98 از طریق سامانه ثبت نامی  azmoon.medu.ir  انجام می‌شود.

آزمون ورودی پایه دهم برای دانش‌آموزان داخل و خارج از کشور رأس ساعت 14 بعدازظهر روز پنج‌شنبه مورخ 04/02/99 به طور هم‌زمان برگزار می‌شود.

شرایط و ضوابط ثبت نام:

داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 در پایه هشتم خرداد سال تحصیلی 97-98

توجه: دانش‌آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان از شرکت در آزمون ورودی معاف هستند.

مواد امتحانی، تعداد و ضریب سؤالات آزمون پایه دهم

محتوای آزمون مشتمل بر دو دسته سؤالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است. 50 درصد امتیاز آزمون مربوط به سؤالات استعداد تحلیلی و 50 درصد آن مربوط به سؤالات استعداد تحصیلی است.

مشاهده مطالب قدیمی تر...